
Viceminister-president van de Vlaamse Regering en Vlaams minister van Begroting en Financiën, Vlaamse Rand, Onroerend Erfgoed en Dierenwelzijn

Nieuw dak voor het Duivelsteen in Gent
Minister van Onroerend Erfgoed Ben Weyts investeert € 125.000 in de restauratie van het Geeraard de Duivelsteen in Gent. Het bekende monument krijgt een nieuw dak. “Het Duivelsteen zit in het collectief geheugen van niet alleen de Gentenaars, maar van alle Vlamingen”, zegt Weyts. “Dit soort erfgoed maakt ons allemaal ‘Fier op dat van Hier’. We willen het dan ook in goede staat bewaren voor de volgende generaties”.
In het hart van Gent, aan de oever van de Schelde, staat al sinds de 13de eeuw het ‘steen’ van ridder Geeraard, bijgenaamd De Duivel. Het Duivelsteen heeft al vele functies gehad: van wapenarsenaal tot klooster en archief. Het iconische gebouw is wereldberoemd in Vlaanderen: dankzij de indrukwekkende gotische uitstraling en allicht ook dankzij Marc Sleen, die het Duivelsteen vereeuwigde in verschillende Nero-albums. In zijn lange geschiedenis werd dit monument al verschillende malen grondig gerestaureerd, maar onder meer het dak van Duivelsteen is nog toe aan een grondige vernieuwing.
Vlaams minister van Onroerend Erfgoed Ben Weyts investeert nu € 125.000 om het dak van het Duivelsteen grondig te vernieuwen. De totale kosten voor deze renovatie worden geraamd op bijna € 382.000, waarvan de Vlaamse Overheid dus een derde op zich neemt. De eigenaar van het Duivelsteen financiert de rest zelf. Zodra de renovatie afgerond is, wordt het historische pand grotendeels publiek toegankelijk gemaakt als een ontmoetingsplek voor jongeren. Kinderen en jongeren die dromen van ridders en kastelen kunnen hun hart dan ook ophalen aan deze gotische parel.
"Het Duivelsteen is prachtig Vlaams erfgoed dat de verbeelding prikkelt”, zegt Weyts. “Als zoveel mensen nieuwsgierig zijn naar het verhaal van Vlaanderen, dan is dat ook te danken aan monumenten zoals het Duivelsteen. We zetten mee onze schouders onder de restauratie, zodat dit iconische gebouw een bron van fierheid kan blijven”.
